11 C
Skopje
среда, април 14, 2021
spot_img

СТРАШНО: Авион се урна врз куќа (ВИДЕО)

Најмалку едно лице загина, а две се повредени откако авион на Военот воздухопловство на Боливија се урна врз станбен објект.

Жртвите живееле во куќата, а двајцата пилот пред падот наводно успеале да се катапултираат и засега не е познато што се случило со нив.

Видео снимки кои кружат на интернет покажуваат како луѓе се обидуваат да го изгаснат пожарот кој настанал од ударот. Неофицијално оштетени се пет домови.

Читај Следно

10,348FansLike
2,319SubscribersSubscribe

Најнови Вести