13 C
Skopje
петок, април 16, 2021
spot_img

Приведено лице од Тетово за издржување на затворска казна

На 24.03.2021 околу 17.50 часот во Тетово полициски службеници на СВР Тетово го лишиле од слобода 31-годишниот Ѓ.Б. од Тетово, осуден на затворска казна. По приведувањето, реализирано со судска наредба, Ѓ.Б. предаден е во Казнено-поправната установа Затвор „Тетово“ во Тетово за издржување на казната.

Читај Следно

10,348FansLike
2,319SubscribersSubscribe

Најнови Вести