10 C
Skopje
среда, април 14, 2021
spot_img

Посебен сообраќаен режим во Скопје од денеска до сабота

Од денеска до сабота (25, 26 и 27.03.2021) Министерството за внатрешни работи ќе преземе мерки за посебен режим на сообраќајот по сообраќајниците на поширокото централно подрачје на град Скопје, поради официјалната посета на Република Северна Македонија на командантот на Здружените сили на НАТО за Европа, адмирал Роберт Бурк. 

Секторот за внатрешни работи Скопје апелира до сите граѓани учесници во сообраќајот да се почитуваат наредбите кои ќе ги даваат униформираните полициски службеници. 

Читај Следно

10,348FansLike
2,319SubscribersSubscribe

Најнови Вести