10 C
Skopje
среда, април 14, 2021
spot_img

НАЈНОВА ВЕСТ: УШТЕ ДВЕ ЛИЦА ПАДНАА ВО АКЦИЈАТА “ПЛАНИНА” – ВКУПНО 23 УАПСЕНИ, СЕ ТРАГА УШТЕ ПО 5 ЛИЦА

Медиа.мк ексклузивно дознава дека предмалку се приведени уште две лица во Скопје со што бројката на уапсени порасна на 23 лица. Според нашите информации акцијата наречена “Планина” е сеуште во тек и се трага по уште 5 лица.

Подоцна се очекува изведување на приведените на истражен судија каде ќе се носи одлука за определување притвор.

Читај Следно

10,348FansLike
2,319SubscribersSubscribe

Најнови Вести