9 C
Skopje
среда, април 14, 2021
spot_img

МЕДИА.МК ЕКСКЛУЗИВНО ДОЗНАВА: ГОЛЕМА ПОЛИЦИСКА АКЦИЈА ВО ГРЧЕЦ И ГАЗИ БАБА

Медиа.мк ексклузивно дознава дека во тек е голема полициска акција на повеќе локации во Скопје и околината. Големо присуство на полициски единици и претреси има во селото Грчец и во Гази Баба. Според нашите информации во акцијата се вклучени огромен број на специјалци од единицата “Тигар”, како и останати полициски единици.

Според неофицијални информации се работи за акција во која главна цел е сузбивање на сериозна организирана криминална група извршител на повеќе сериозни кривични дела.

Наскоро повеќе информации.

Читај Следно

10,348FansLike
2,319SubscribersSubscribe

Најнови Вести