9 C
Skopje
среда, април 14, 2021
spot_img

ДРАМА: Четири саати ги вознемирувале комшиите со прегласен се*с, па добиле порака – Нивниот одговор ги шокираше сите

Комшиите на оваа девојка од Тик Ток четири дена биле прегласни и иако таа не сакала да биде дежурното „мрчало“ и да ги опомене, на крајот сепак го сторила тоа.

Напишала едно фино писмо каде што на фин начин ги замолила малку да ги смират страстите.

– Би ве замолила да го одвоите креветот од ѕидот. Навистина ми е тешко да спијам со таква врева, напишала во писмото што им го оставила под вратата.

Во меѓувреме отишла да го шета кучето, а кога се вратила имала што да види. Коверт со извинување од соседите. Како бонус добила и подарок картичка за кафе.

Не е тешко да се биде фин.

Читај Следно

10,348FansLike
2,319SubscribersSubscribe

Најнови Вести