10 C
Skopje
вторник, април 13, 2021
spot_img

18 прекршувања на забраната за движење, 631 санкции за неносење маска

Од 22.00 часот (23.03.2021) до 05.00 часот (24.03.2021) констатирано е дека 18 лица не ја почитувале забраната за движење. Во текот на изминатото деноноќие (23/24.03.2021) пак, на територијата на Република Северна Македонија, за мерката за носење лична заштита на лице, регистрирани се 631 прекршок.

Министерството за внатрешни работи апелира до граѓаните да ги почитуваат мерките и протоколите донесени од Владата и сите заеднички да придонесеме за спречување на ширењето на Ковид 19. 

Читај Следно

10,348FansLike
2,319SubscribersSubscribe

Најнови Вести