9 C
Skopje
среда, април 14, 2021
spot_img

Пронајдено оружје во импровизирана работилница во Куманово, приведено едно лице

Денеска (23.03.2021)  по лициски службеници од Одделот за криминалистичка полиција- Сектор за недозволена трговија со дрога, оружје и опасни материи во координација со ОНТДО при СВР Куманово, по претходно издадена судска наредба, извршија претрес во дом и други простории на А. Ќ. (59)  и притоа во импровизирана работилница и во домот се пронајдени пиштол, два гасни пиштоли, три воздушни пушки, ловна пушка карабин кал. 8х57мм, ловна пушка кал. 16 мм, 180 патрони, 88 куршуми, карабин, цевка од воздушна пушка, кутија со делови од пушки и пиштоли.

А.Ќ. е приведен и против него ќе биде поднесена соодветна кривична пријава до надлежното обвинителство.

Читај Следно

10,348FansLike
2,319SubscribersSubscribe

Најнови Вести