10 C
Skopje
четврток, април 15, 2021
spot_img

Мајкл Џордан минатата година загубил пола милијарда долари

Легендарниот кошаркар Мајкл Џордан поради пандемијата на коронавирусот, загубил пола милијарда долари од своето богатство.

Американските медиуми пишуваат дека Џордан од 2,1 милијарди долари, сега неговото богатство изнесува 1,6 милијарди. Загубил 500 милиони поради пандемијата, но и поради лоши вложувања.

Сепак, и со оваа сума, Џордан е меѓу најбогатите 1.500 луѓе во Светот.

sportmedia.mk

Читај Следно

10,348FansLike
2,319SubscribersSubscribe

Најнови Вести