7 C
Skopje
четврток, април 15, 2021
spot_img

Куман останува на клупата на Барселона

Тие се убедени дека Куман ќе продолжи со добро водење на тимот и во следната сезона, па затоа ја доби нивната поддршка.

Тој на клупата на каталонскиот гигант дојде минатата година во август на местото на Кике Сетиен.

Барселона ја водеше на 45 меча, има учинок од 28 победи, седум ремија и осум порази.

sportmedia.mk

Читај Следно

10,348FansLike
2,319SubscribersSubscribe

Најнови Вести