5 C
Skopje
четврток, април 15, 2021
spot_img

Запленет амфетамин и марихуана, приведени двајца дилери во скопски Карпош

На 24.03.2021 по претходно добиени оперативни сознанија, полициски службеници од Одделот за криминалистичка полиција- Сектор за недозволена трговија со дрога и СВР Скопје на ул. Никола Тесла во Скопје во возило „даеву“ со скопски регистерски таблички, управувано од Д.А. (37), а сопатник бил С.Н. (40), пронајден е амфетамин и дигитална вага.

Двајцата се лишени од слобода, а потоа е извршен претрес во дом на Д.А. каде се пронајдени амфетамин, марихуана и вага. Во текот на утрешниот ден ќе биде поднесена соодветна пријава до надлежното обвинителство.

Читај Следно

10,348FansLike
2,319SubscribersSubscribe

Најнови Вести