10 C
Skopje
среда, април 14, 2021
spot_img

ГРЦИТЕ ОДЛУЧИЈА: Според неофицијални информации, планот е граничниот премин Богородица да остане затворен за туристите

Туристите ќе можат да влезат преку преминот во Бугарија, исто како и минатата година

Според неофицијални информации, планот е граничниот премин Богородица да остане затворен за туристите.

Според неофицијални информации, само оние кои имаат документи со кои докажуваат дека живеат во Грција, ќе можат да влезат во земјата преку овој граничен премин, до 400 автомобили и камиони на ден.

Туристите ќе можат да влезат преку преминот во Бугарија, исто како и минатата година.

Правилото за влез со автобуси и автомобили допрва треба да се прецизира.

Исто така, негативен тест на короната, потврда за вакцинација или документ за антитела ќе биде услов за влез во земјата, но беше истакнато дека Грците по случаен избор ќе тестираат туристи на границата.

Читај Следно

10,348FansLike
2,319SubscribersSubscribe

Најнови Вести