7 C
Skopje
сабота, април 17, 2021
spot_img

ТОЗОВАЦ НА 85 ГОДИНИ ГО ПОБЕДИ КОРОНА ВИРУСОТ

Популарниот пејач Предраг Живковиќ Тозовац на почетокот на месецот бепе хоспитализиран поради компликации со корона вирусот, а според српските медиуми за два дена ќе ја напушти болницата.

Тозовац кој има 85 години ги избегнал тешките последици затоа што наводно ја примил кинеската вакцина Синофарм непосредно пред да заболи со корона вирус.

– Предраг се чувствува одлично и денешната прогноза е дека ќе биде пуштен од болница за два до три дена. Тој беше примен со пневмонија и од претпазливост беше само на кислород. Непосредно пред да се зарази, тој примил друга доза кинеска вакцина, поради што немаше некои тешки симптоми. – рече изворот за медиумите, а потоа додаде:

– Благодарение на вакцината, тој избегна респиратор и на 85-годишна возраст, успеа да го победи, што многумина не успеваат. Здравствените работници, лекарите, сите се многу задоволни од неговата состојба – заклучи изворот.

Читај Следно

10,347FansLike
2,319SubscribersSubscribe

Најнови Вести