10 C
Skopje
среда, април 14, 2021
spot_img

Приведено лице од струшко за доиздржување на затворска казна

На 22.03.2021 во 13.35 часот, на улицата „ЈНА“ во Струга, по претходна наредба од Основниот суд во Струга, од слобода е лишен И.М.(39), од струшкото село Радолишта. Тој претходно избегал од Казнено-поправната установа „Затвор“ Струга, каде повторно е вратен на издржување на затворска казна.

Читај Следно

10,348FansLike
2,319SubscribersSubscribe

Најнови Вести