10 C
Skopje
четврток, април 15, 2021
spot_img

Направете го овој тест и откријте колку години имате навистина

Направете го овој тест и откријте колку години имате навистина. Резултатот не мора да одговара на оној календарскиот.

Самите години слепо не ја следат вистинската возраст на организмот. Што значи?

Датумот на раѓање не кажува многу за возраста на вашата кожа.

Она што многу повеќе влијае на вашиот изглед е начинот на живот, диета, нега, физичка активност и генетика. И дознајте колкаво од тоа влијание и какви последици има врз вас, благодарение на овој брз тест.

Пуштете ја кожата и избројте колку е потребно за да се врати во почетната состојба, односно повторно да стане рамна. Еве ги резултатите:

* 1-2 секунди: имате помалку од 30 години,
* 3-4 секунди: имате помеѓу 30 и 44 години,
* 5-9 секунди: имате помеѓу 45 и 50 години,
* подолго од 10 секунди: имате повеќе од 60 години.

Читај Следно

10,348FansLike
2,319SubscribersSubscribe

Најнови Вести