10 C
Skopje
вторник, април 13, 2021
spot_img

„АС“: Јуве ќе го продаде Роналдо за 25-30 милиони евра

Шпанскиот „АС“ тврди дека по завршувањето на сезоната, Кристијано Роналдо ќе може да си замине од Јувентус за сума од само 30 милиони евра.

Со тоа Јувентус би „спасил“ 110 милиони евра, колку што треба да му исплати на Португалецот за до крајот на договорот.

И оваа сума не е проблематична да ја платат „големите“, меѓутоа е проблем неговата плата која изнесува најмалку 30 милиони евра годишно.

Иако има 36 години, сепак, Роналдо и натаму има што да каже на теренот. Меѓутоа засега не е познато дали некој за оваа сума ќе дојде до неговите услуги, па згора на тоа и ќе се согласи на неговата плата.

sportmedia.mk

Читај Следно

10,348FansLike
2,319SubscribersSubscribe

Најнови Вести