6 C
Skopje
четврток, април 15, 2021
spot_img

88 санкционирани возачи во Скопје, 20 за брзо возење, 19 без возачка

Министерството за внатрешни работи во текот на вчерашниот ден (21.03.) продолжи со засилените акциски контроли во областа на сообраќајот. На територијата на град Скопје изречени се вкупно 88 мерки, меѓу кои за возење повеќе од дозволената брзина 20 санкции, 19 за возење без возачка дозвола.

Изречени се четири санкции за користење мобилен телефон, една санкција за управување под дејство на алкохол, 26 за непрописно паркирани возила.

Засилените сообраќајни контроли продолжуваат и во наредните денови. Апелираме до граѓаните да ги почитуваат сообраќајните правила и прописи за да ја зголемиме безбедноста во сообраќајот и заедно да придонесеме за посигурни патишта. 

Читај Следно

10,348FansLike
2,319SubscribersSubscribe

Најнови Вести