10 C
Skopje
четврток, април 15, 2021
spot_img

СТРАШНИ СЦЕНИ ВО СКОПЈЕ: Експлозија во Железара ги вознемири граѓаните (видео)

Чудна светлина и експлозија се гледа на снимките кои граѓаните ги споделуваат од Автокоманда и Железара. Според реакциите, се работи за некаков дефект во фабриката. Дел од овие населби немаат струја.

На Твитер се појавија снимки на кои се гледа дека снежната идила во Автокоманда и околината е нарушена поради хаварија во Железара.Според сведоштвата на корисниците, се работи за дефект во далекуводот.

Сеуште не а официјални информации што се случува.

Читај Следно

10,348FansLike
2,319SubscribersSubscribe

Најнови Вести