11 C
Skopje
среда, април 14, 2021
spot_img

ПРОДОЛЖУВА ДА ВАЖИ РЕСТРИКЦИЈАТА ЗА ДВИЖЕЊЕ ОД 22 ДО 5 ЧАСОТ НАУТРО


Министерството за здравство информира дека продолжува да важи забраната за движење од 22 часот до 05 часот наутро.  Комисијата за заразни болести следните денови, согласно епидемиолошките анализи ќе утврди дали се потребни дополнителни рестриктивни мерки за што јавноста навремено ќе биде информирана. Министерството за здравство апелира до граѓаните да ги почитуваат здравствените мерки и протоколи за заштита од Ковид 19.

Читај Следно

10,348FansLike
2,319SubscribersSubscribe

Најнови Вести