10 C
Skopje
четврток, април 15, 2021
spot_img

НИНА БАДРИЌ ОБЈАВИ ЕМОТИВНА ПОРАКА И ГИ РАСТАЖИ ФАНОВИТЕ (фото)

Дека смртта на татко и толку многу ја погоди пејачката Нина Бадриќ, покажува и фактот дека по неговата смрт таа се повлече од јавноста и немаше сила да застане на сцената долго време.

Пејачката Нина Бадриќ сподели фотографија од нејзиниот покоен татко, кој беше голема поддршка во нејзиниот живот.

Таткото на Нина, Сима, почина во август 2014 година, а пејачката редовно буди спомени од нејзиниот покоен татко, и безброј пати истакнува дека многу и недостасува, а зборовите со кои му се обраќа на татко и ќе ви ги насолзат очите.

– Мојот сакан татко … Недостасуваш во секој момент и ден. Ретко кој може да се натпреварува со вас – напиша Нина Бадриќ со фотографија од нејзиниот починат татко и стави емотикони од срце.

Читај Следно

10,348FansLike
2,319SubscribersSubscribe

Најнови Вести