11 C
Skopje
среда, април 14, 2021
spot_img

Истражувањето покажа: Овие луѓе никогаш не добиваат втора шанса

Со кого не би започнале љубовна врска, ниту пак би излегле на состанок?

Според истражување спроведено врз 2000 луѓе од страна на „OnePoll“, 42% од сите испитаници изјавиле дека веруваат во астрологијата за да утврдат дали се компатибилни со својот партнер.

Па така, колку пати сте чуле дека некој едноставно не одговара со одреден хороскопски или дека со личностите родени во одреден хороскопски знак си одговараат најмногу?

Еве колкав процент од луѓето не сакаат повторно да излегуваат или да бидат во врска со одреден хороскопски знак:

Близнаци – 42%
Рак – 37%
Бик – 36%
Овен – 34%
Лав – 31%
Девица – 28%
Скорпија – 24%
Вага – 22%
Стрелец – 17%
Јарец – 16%
Водолија – 10%
Риби – 7%

Сепак, постојат пет хороскопски знаци со кои испитаниците од анкетата најверојатно не би одбиле да одат на состанок повторно, а тоа се Рибите, Водолијата, Јарецот, Стрелецот и Вагата.

Читај Следно

10,348FansLike
2,319SubscribersSubscribe

Најнови Вести