6 C
Skopje
среда, април 14, 2021
spot_img

ВЕНДИ БРУТАЛНО ЈА НАПАДНА ТАЊА САВИЌ: Таа е неписмена..

Пејачката Весна Вукелиќ Венди во една емисија ја искоментирала ситуацијата на Тања Савиќ која конечно успеала да ги врати синовите и треба да оди во Австралија по нив.

– Не сум сретнала некој кој толку многу коментирал за својот приватен живот во јавност. Не трба да се изнесуваат сите валкани работи. Медиумите пишуваат она што ќе им се понуди. Го видовме каков е наративот на Тања Савиќ, тоа е таа екипа, тоа се мали личностисите тие се со интелектуален дефицит – изјавила таа.

– Личност полна со амбиции без интелектуално покритие. Нејзе никој не ја терал да одбере таков човек. Мора да се препознаеме духовно, луѓето така се привлекуваат, а потоа физички. Ако се привлекуваме само физички, ако е на база на страсти тогаш тоа брзо исчезнува. Тоа трае две-три години, аномалиите се насобрани ако некој е прост, примитивен, ограничен и тогаш ние треба да разглобуваме што една Таа Савиќ направила. Би ја повикала да прочита четири реченици тука – рекла Венди и додала:

– Ние никој не го осудуваме. Таа е личност која е неписмена. Јас незнам која цел ја постигнала во животот, освен што се натпреварувала во Ѕвездите на Гранд. Карактерот мора да биде цврс, таква личност може да се бави со јавен живот. Ние неможеме да крпиме некои партали од нејзиниот приватен живот.

Читај Следно

10,348FansLike
2,319SubscribersSubscribe

Најнови Вести