7 C
Skopje
четврток, април 15, 2021
spot_img

Солзи на годината: 16-годишнен фудбалер плачеше на дебито за Спортинг (ВИДЕО)

Спортинг синоќа го совлада Гимараеш со 1-0 во рамките на 24. коло, а во центарот на вниманието се најде 16-годишно момче.

Станува збор за Дарио Есуго кој влезе во 84. минута и со 16 години пет дена е далеку најмладиот играч кој заиграл во дресот на Спортинг на еден официјален меч. Тој долго време ќе го памети вчерашниот ден, а камерите го фатија како плаче, емоциите го совладаа.

sportmedia.mk

Читај Следно

10,348FansLike
2,319SubscribersSubscribe

Најнови Вести