5 C
Skopje
понеделник, април 19, 2021
spot_img

204 санкционирани возачи во Скопје, 77 за брзо возење, 9 без возачка

Министерството за внатрешни работи во текот на вчерашниот ден (19.03.) продолжи со засилените акциски контроли во областа на сообраќајот.
На територијата на град Скопје изречени се вкупно 204 мерки, меѓу кои за возење повеќе од дозволената брзина 77 санкции, 9 за возење без возачка дозвола, 10 за технички неисправни и нерегистрирани возила.

Изречени се 3 санкции за користење мобилен телефон, две санкции за некористење сигурносен појас, три за минување на црвено светло и 76 за непрописно паркирани возила.
Засилените сообраќајни контроли продолжуваат и во наредните денови.

 Апелираме до граѓаните да ги почитуваат сообраќајните правила и прописи за да ја зголемиме безбедноста во сообраќајот и заедно да придонесеме за посигурни патишта.

Читај Следно

10,349FansLike
2,319SubscribersSubscribe

Најнови Вести