14 C
Skopje
вторник, април 13, 2021
spot_img

Клоп веќе знае кои тројца заминуваат на лето

Тимот на Ливепрул има проблеми сезонава. Резултатски пред се, здравствен, затоа што многумина од фудбалерите се повредени. Ќе се доигра сезонава со оние кои му се на располагање на Јирген Клоп, а потоа ќе се размислува што и како понатаму.

За засилувањата сеуште е рано да се говори, иако шпекулации не недостасуваат, но од друга страна пак што се однесува до заминувањата, од Енфилд речиси и да потврдуваат дека од јуни, нов клуб ќе мора да си бараат Дивок Ориги, Џердан Шаќири, и  Алекс Окслејд-Чембрлен.

Овие тројца реално ниту добиваат шанса, ниту пак со својата форма во моментов и ја заслужуваат.


sportmedia.mk

Читај Следно

10,348FansLike
2,319SubscribersSubscribe

Најнови Вести