6 C
Skopje
среда, април 14, 2021
spot_img

Расчистена кражба во возило, ќе следува соодветна пријава

На 19.03.2021 на разговор во полициска станица бил повикан И.К. од Скопје поради сомнение за сторено кривично дело „тешка кражба“ во патничко возило на ул.„Ѓорѓи Скрижевски“, сопственост на В.Д. од Скопје. По пријавување на настанот, биле преземени мерки и било утврдено дека И.К. го извршил делото.

По целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесена соодветна пријава.   

Читај Следно

10,348FansLike
2,319SubscribersSubscribe

Најнови Вести