6 C
Skopje
среда, април 14, 2021
spot_img

Ранет братот на познатиот балкански рапер Буба Корели

Според неофицијалните извештаи на медиумите, Ренато Микач, братот на босанскиот рапер Амар Хоџиќ, попознат под псевдонимот Буба Корели, бил ранет синоќа во пукање во Сараево.

Засега не се познати мотивите за пукањето.

– Околу 19,30 часот на месноста Алипашино Поле, на подрачјето на општина Нови Град Сараево, непознато лице користело огнено оружје, а по тој повод едно лице било повредено и се наоѓа на лекување. Полицијата работи на откривање и пронаоѓање на лицето кое користело оружје и се оддалечило од местото на настанот. Тоа е сè што можеме да кажеме во овој момент – изјави за „Ослобоџење“ Мирза Хаџиабдиќ, службеник на Канцеларијата за односи со јавност на Министерството за внатрешни работи на К.С.

Амар Хоџиќ, попознат како Буба Корели, беше уапсен на 16 февруари по пукањето во сараевската населба Ступ.

Читај Следно

10,348FansLike
2,319SubscribersSubscribe

Најнови Вести