11 C
Skopje
четврток, април 15, 2021
spot_img

Пронајдена дрога, приведени двајца струмичани

На 19.03.2021 во 18.30 часот во место викано „Тумба” во Струмица, полициски службеници од СВР Струмица ги лишиле од слобода Д.К.(31) и П.Г.(28), двајцата од Струмица. При нивен личен и преглед во возилото „бмв“, во кое биле двајцата, била пронајдена и одземена марихуана.

Тие биле приведени во полициска станица и по целосно документирање на случајот против нив ќе биде поднесена соодветна пријава.  

Читај Следно

10,348FansLike
2,319SubscribersSubscribe

Најнови Вести