11 C
Skopje
петок, април 16, 2021
spot_img

Приведен криминалец од Скопје за издржување казна затвор од три години

На 19.03.2021 во 13.00 часот во Скопје, полициски службеници од ЕВР Центар и Бит Пазар, врз основа на судска наредба, го лишиле од слобода и привеле Ф.И.(35) од Скопје за издржување затворска казна од три години за сторено кривично дело „разбојништво“ по член 237 од Кривичниот законик.

Лицето било спроведено во Казнено-поправната установа Затвор Идризово за издржување на казната. 

Читај Следно

10,347FansLike
2,319SubscribersSubscribe

Најнови Вести