11 C
Skopje
среда, април 14, 2021
spot_img

КОЈ БИ РЕКОЛ! После 37 години откриена тајната за првиот филм со ЛЕПА БРЕНА

Лепа Брена го сними својот прв филм „Без проблем“ во 1984 година со Никола Симиќ. Фолк sвездата тврди дека научила многу корисни работи од славниот актер и ја открила магијата на медитацијата.

Снимавме 12 часа секој ден. Забележав дека сите актери, освен Никола, беа многу нервозни. Тој седеше на турско седиште со отворени дланки на колена и затворени очи за време на паузите за снимање. Го прашав што прави, тој рече дека медитира. Тој детално ми објасни какви придобивки има тоа за неговото тело и ум – се присетува пејачката.

Брена вели дека тогаш прв пат слушнала за медитација и дека веднаш започнала да ја практикува.

Читај Следно

10,348FansLike
2,319SubscribersSubscribe

Најнови Вести