14 C
Skopje
вторник, април 13, 2021
spot_img

ГОЛЕМА ПОЛИЦИСКА АКЦИЈА – УАПСЕНИ СИНОВИТЕ НА ДИЛАВЕР БОЈКУ!

Во голема акција на полицијата во струшко Велешта се уапсени синовите на Дилавер Бојку.

Според информациите едниот од браќата бил уапсен поради поседување на оружје, додека другиот се барал за казна 21 година затвор.

Во големата акција учествуваше специјалната единица Тигри.

Уапсените се синови на познатиот Дилавер Бојку кој беше ликвидиран во Струга среде бел ден на 14-ти август во 2017-та година.

Читај Следно

10,348FansLike
2,319SubscribersSubscribe

Најнови Вести