5 C
Skopje
сабота, април 17, 2021
spot_img

Властите издадоа предупредување за цунами за Јапонија откако земјотрес со јачина од 7,2 степени го потресе брегот на префектурата Мијаги (ВИДЕО)

Властите издадоа предупредување за цунами за Јапонија откако земјотрес со јачина од 7,2 степени го потресе брегот на префектурата Мијаги.

Бранови високи еден метар го погодија копното, јавуваат јапонските телевизиски станици.

Американскиот конзулат во Сапоро ги советуваше луѓето во таа област да бараат „повисоки места“.

Читај Следно

10,347FansLike
2,319SubscribersSubscribe

Најнови Вести