7 C
Skopje
четврток, април 15, 2021
spot_img

Потресната приказна со среќен крај: Тања Савиќ после една година си ги виде децата

Пејачката Тања Савиќ долго време беше одвоена од своите синови, кои беа во Австралија со нивниот татко кои, како што тврди, и ги одзеде нејзиниот сè уште законски сопруг Душан Јованчевиќ.

Сепак, среќата и се насмевна и конечно дојде она што долго време го чекаше – по судењето, таа е повторно со своите синови, што го потврди со објава на социјалните мрежи.

Моите две најголеми љубови. Максим и Ѓорѓе. Залудни беа сите овие 335 дена без вас. Иако бев многу осамена, некако, со вашата смеа која (и покрај физичкото одвојување од вас) не ми згасна во умот. Вашиот глас ми даде надеж. Гласот на моите ангели. Само ние знаеме колку е волшебна таа љубов меѓу нас. Нешто што не може да се опише со зборови. Но, со поглед и насмевка може. Оние моменти кога разбираме и кога не зборуваме немаат цена. Додека цело време се држиме за раце од дома до училиште … Додека лежиме заедно навечер и се смееме на моите смешни измислени бајки . Сето тоа беше прекинато некое време. Животот не е бајка … , напиша таа на Инстаграм со слика на нејзините синови.

Да се ​​биде мајка е Божјиот повик да се биде борец и учител. Кога ќе станеш учител од ученик, тоа е победа. Победа над себе си. Вие сте мои херои. Ми дадовте сила да издржам. Мојата радост и моето срце треперат за нашите немирни и разиграни идни денови. Нашите молитви да бидеме заедно конечно беа слушнати! Мама ве сака , напиша Тања и се заблагодари за поддршката:

„Ви благодарам што секогаш бевте таму кога треба. Јас сум најсреќната мајка!”

Читај Следно

10,348FansLike
2,319SubscribersSubscribe

Најнови Вести