11 C
Skopje
недела, април 18, 2021
spot_img

НЕМА НИШТО ОД РАЗВОДОТ, БОРИС НОВКОВИЌ ЌЕ СТАНЕ ТАТКО ПО ЧЕТВРТИ ПАТ

После шпекулација за развод, стигнале најубави вести: Борис Новковиќ очекува 4. ДЕТЕ, МАШКО стигнува следниот месец

Борис Новковиќ станува татко по четврти пат, а среќните вести решил да ги подели со јавноста.

Пејачот решил да и открие на јавноста дека љубовта со Ирис ги победила сите премрежија и дека нивното семејство наскоро станува побогато за уште еден член.

– Вистина е, семејството се зголемува. Сите сме среќни, следниот месец ни пристигнува уште едно момче. Се одлучивме за име на синот, но сеуште нема да го откриеме, ќе го задржиме за себе – рекол пејачот.

Откако во септември минатата година четвртата сопруга на Борис Новковиќ се иселила од неговиот дом, јавноста на пејачот му го дале прекарот Крал на неуспешни бракови.

Меѓутоа, изгледа дека вербата во љубов била посилна од секој раскол, па се претпоставува дека брачната криза е надмината и дека вратен е мирот во семејството. После времената разделеност, Борис Новковиќ и сопругата Ирис сега заедно очекуваат син, втор роденден на ќеркичката Си и неговиот нов албум за кој токму сега снимил сингл.

– Слдениот месец ќе славиме двојно, вториот роденден на нашата ќерка Си, кој е на 2. април, а потоа раѓањето на синот – рекол кантавторот.

Читај Следно

10,348FansLike
2,319SubscribersSubscribe

Најнови Вести