6 C
Skopje
четврток, април 15, 2021
spot_img

Мизрахи ги повика граѓаните масовно да учествуваат на пописот

Пратеничката и член на ИК на ВМРО-ДПМНЕ, Рашела Мизрахи во вчерашното гостување во „Филибастер“ на Радио Лидер ги повика граѓаните масовно да се попишуваат. 

– Би упатила апел сите државјани на Република Македонија бидат попишани, бидејќи овој попис се тргна во насока да не биде на резидентно население, туку на вкупно население, рече Мизрахи.

Читај Следно

10,348FansLike
2,319SubscribersSubscribe

Најнови Вести