7 C
Skopje
сабота, април 17, 2021
spot_img

Кара Дел Торо: Имам целулит и баш ми е гајле (ФОТО)

Кара Дел Торо, популарна манекенка и актерка која на социјалните мрежи ја следат повеќе од милион луѓе, е свесна дека има целулит и не се срами од тоа.

Најновите естетски трендови поставуваат нереални стандарди, а целулитот е сосема нормален феномен што моделот сака да го потенцира.

Таа беше забележана на Беверли Хилс во краток црн фустан каде се фотографираше со пријателите и правеше аматерска фотографија со нив. Сите забележаа дека има целулит на нозете, но таа воопшто не се тресеше.

Многумина го коментираа нејзиниот изглед и целулитот, а таа одамна на Instagram напиша дека не се срами од тоа.

  • Да, имам целулит, тој е особено видлив кога седам и не ми паѓа на памет да го фотошопирам, рече Кара.

Читај Следно

10,347FansLike
2,319SubscribersSubscribe

Најнови Вести