14 C
Skopje
среда, април 14, 2021
spot_img

Вимблдон дефинитивно се игра и тоа со публика

Откако минатата година легендарниот Гренд слем турнир, Вимблдон за прв пат по втората светска војна беше одлоожен, годинава организаторот уште од сега најавува дека тенис во Лондон дефинтиивно ќе има.

И не само тоа, на турнирот ќе биде дозволена и публика. Она што дефинитивно е сигурно е дека бројот на посетители на мечевите ќе биде дополнително дефиниран со оглед на моменталната состојба со Ковид 19 ширум светот, а особено во Велика Британија.

Организаторот потенцира дека колективното здравје е приоритет, затоа ќе се воведат најстроги протоколи. Сите учесници на турнирот ќе бидат сместени во хотелите резервирани од страна на организаторот, а билетите можат да се набават уште сега, преку интернет, што пак единствениот начин да се дојде до нив.

Читај Следно

10,348FansLike
2,319SubscribersSubscribe

Најнови Вести