7 C
Skopje
четврток, април 15, 2021
spot_img

Пејачката Ријана неодамна купи луксузна вила во Беверли Хилс, за која плати дури 15 милиони долари (ФОТО)

Пејачката Ријана неодамна купи луксузна вила во Беверли Хилс, за која плати дури 15 милиони долари.

Според странските медиуми, луксузната вила која се протега на огромен имот во Беверли Хилс има пет спални соби и седум бањи, а има и огромна дневна соба и скапа кујна. Во внатрешноста на куќата има теретана и базен, а има и пространа тераса со неверојатен поглед.

2499757_profimedia0598148780_ff
2499759_profimedia0598134701_ff
2499769_profimedia0598148763_ff
2499771_profimedia0598148804_ff

Сместено е во соседството на Пол Макартни и поп-иконата Мадона.

2499763_profimedia0598148743_ff
2499767_profimedia0598148752_ff
2499755_profimedia0598134841_ff
2499761_profimedia0598134847_ff

Таа беше дизајнирана, според американските медиуми, како софистицирана вила со „традиционални и модерни елементи“.

Читај Следно

10,348FansLike
2,319SubscribersSubscribe

Најнови Вести