7 C
Skopje
четврток, април 15, 2021
spot_img

Огромна експлозија го потресе градот Онтарио во Калифорнија

Огромна експлозија го потресе градот Онтарио во Калифорнија, а над градот лебдеше облак во форма на печурка. Официјални лица велат дека се запалило складиште за огномет.

Експлозијата била пријавена во вторникот попладне, а еден жител ја снимил на видео. Облак чад се искачи над станбениот дел на градот, со низа последователни експлозии и удари што ги наведе жителите дека се работи за „нечиј огномет“.

Друг жител рече дека „сметал дека било земјотрес“, додека автомобил што минувал видел експлозија на ниво на улица, за која рече дека звучела како „фабрика за огномет“.

Едно видео е снимено на само неколку метри од експлозијата, на кое се гледа како светол пламен се наоѓа на дното на колоната чад, додека од зградата избувнувал огномет.

Експлозијата се случи во станбена куќа, изјавија кратко подоцна градските власти и било предизвикана палење на „голема количина огномет“, што предизвикал пожар на градбата. Од јавноста се бара да ја избегне областа.

Читај Следно

10,348FansLike
2,319SubscribersSubscribe

Најнови Вести