6 C
Skopje
сабота, април 17, 2021
spot_img

Министерот за здравство Венко Филипче, после состанокот на Комисијата за заразени болести информираше дека мерката полициски час останува од 22 часот до 5 наутро

Тоа што беше заклучок денеска е дека оваа мерка после 22 часот треба да остане и дека нема да се надополнува и дека дефинитивните резултати се очекуваат на крајот на оваа недела, викендот и почетокот на следната недела.

Дотогаш сме максимално спремни за изменаџираме со капацитетите. Евентуални дополнителни рестрикции доколку треба после состанокот на Комисијата за заразни болести следната недела.

Филипче изјави дека градовите каде имало зголемување на инциденцата сега имаат намалување како што се Валандово, Крушево, Прилеп, Кавадарци, додека има зголемување во Скопје, Гостивар и Велес.

Читај Следно

10,346FansLike
2,319SubscribersSubscribe

Најнови Вести