10 C
Skopje
четврток, април 15, 2021
spot_img

Адидас и Реал Мадрид го открија дресот за следната сезона

Години наназар, Адидас е главниот спонзор на тимот на Реал Мадрид кога станува збор за изгледот односно опремата.

Германскиот гигант и Кралскиот клуб, соработуваат одлично двете страни се презадоволни и нема најави дека ќе има прекин на врската.

За следната сезона, двата табора се одлучија дизајнот на новиот дрес да биде малку поинаков, и да вметнат детали кои досега ги немало. Како на пример, портокаловата боја која досега ја немало во опремата на Реал, а која ќе биде присатна на дресот за следната сезона.

sportmedia.mk

Читај Следно

10,348FansLike
2,319SubscribersSubscribe

Најнови Вести