14 C
Skopje
среда, април 14, 2021
spot_img

СЕ*СИ ТАЈНИТЕ НА СВИНГЕР КЛУБОВИТЕ: Влез над 300 евра и ништо не е забрането (фото)

Секој има слушнато за свингер-клубови, но малку луѓе знаат што навистина се случува зад затворените врати.

Валери Херво, сопственичка на клубот „Les Chandelles“, напиша книга во која ги открива тајните на париските свингери.

„Тоа е универзум на задоволство, понекогаш имам впечаток дека можам да се „опијам“ од атмосферата, а сексот е само шлаг на тортата“, вели Валери.

Првото правило на клубот е дека влезот е забранет за слободни, а за пар наплаќа билет од 315 евра. Во таа цена е вклучена вечера со шампањ. Сепак, она што сите ги интересира најмногу е што се случува после вечерата.

Гостите можат да ги реализираат своите најлуди фантазии. Тие имаат на располагање комплетно опремена зандана, со ланци, камшици и друга опрема за садомазохистички игри

Ако ве интересира нешто друго, има простории со огромни кревети, специјално осветлување и неисцрпно снабдување со кондоми.

Воедно честа е и размена на партнери и групен секс.

„Не зборуваме за тројки и четворки … Можете да имате онолку партнери колку што сакате“, објаснува Валери, додавајќи:

„Денес, кога сексот и порнографијата се преекспонирани, ние веруваме во магичната чувствителност на сетилата. Нашиот клуб е наменет за луѓе кои сакаат еротска слобода и сакаат фантазија и слобода.“

Постојат уште неколку правила што гостите мора да ги следат: мажите мора да доаѓаат во костуми, а дамите во здолништа и високи потпетици. Доколку гостите не го исполнуваат овој кодекс на облекување, нема да им биде дозволено да влезат во клубот.

Исто така, многу внимание се посветува на приватноста на гостите.

Кога влегувате во клубот, ги оставате мобилните телефони, ташни и паричници, а овие работи ви се враќаат кога ќе го напуштите клубот.

Скопје е град на уплашени фраери и препич џетсетерки

Читај Следно

10,348FansLike
2,319SubscribersSubscribe

Најнови Вести