6 C
Skopje
сабота, април 17, 2021
spot_img

Купете си парче рај за само 20 милиони долари

Островот Little Ragged Island на Бахамите е еден од најголемите, а ќе се продава во периодот од 26 до 31 март 2021 година во аукциската куќа „Concierge Auctions“.

Островот е достапен за купување по почетна цена од 19,5 милиони долари.
Се протега на 730 хектари, има пристап до свежа вода за пиење и доволно простор за пристаниште на големи чамци.

  • Ова беспрекорно парче земја е можност што ќе исчезне со трепкање на окото. Веруваме дека островот ќе го купи некој што ќе знае да ужива, а исто така ќе знае и како да го подобри. Овој вид можност нема да се појави наскоро, посочија од аукциската куќа „Concierge Auctions“.

Читај Следно

10,346FansLike
2,319SubscribersSubscribe

Најнови Вести