7 C
Skopje
четврток, април 15, 2021
spot_img

Вернер е „џокерот“ на Челзи за Халанд

Тимот на Челзи е последниот кој се вклучува во битката да го доведе во моментов најбараниот фудбалер во светот, младиот напаѓач на Борусија Дормунд, Ерлинг Халанд. Па така, последните информации од Англија се дека Тимо Вернер ќе биде вклучен во евентуалната трансакција со која што Халанд би пристигнал на Стемфорд Бриџ, плус секако поголема сума на пари.

А околу истата се вртата најразлични суми во моментов, и се зависи од тоа кој клуб, што ќе понуди како опција за откуп. Ете, Челзи се одлучува да се откаже од Вернер уште едно своевремено чудо од дете кое изникна во Бундес лигата и кој со успех засега настапува во Премиер лигата.

sportmedia.mk

Читај Следно

10,348FansLike
2,319SubscribersSubscribe

Најнови Вести