4 C
Skopje
петок, април 16, 2021
spot_img

Затворен угостителски објект поради непочитување на работното време

На 09.03.2021 во 21.50 часот, полициски службеници од СВР Куманово извршиле контрола во угостителски објект во с.Виштица, општина Липково, сопственост на Р.И.(31) од село Виштица, при што било констатирано дека објектот работел, односно не се придржувал до пропишаното работно време и во него биле затекнати 18 лица-гости и сопственикот. По целосно документирање на случајот ќе биде поднесена пријава по член 206 од Кривичниот законик – „непостапување според здравствените прописи за време на епидемија“.
Објектот бил затворен од Државниот пазарен инспекторат.

Читај Следно

10,348FansLike
2,319SubscribersSubscribe

Најнови Вести