6 C
Skopje
сабота, април 17, 2021
spot_img

Затворен угостителски објект во Радовиш, работел по дозволеното работно време

На 08.03.2021 во 21.15 часот, полициски службеници од Полициската станица Радовиш извршиле контрола на угостителски објект на ул.„Св.Спасо Радовишки“ во Радовиш, при што било констатирано дека не било почитувано работното време, односно во објектот биле затекнати шест лица – гости.
Известен е јавен обвинител, а по целосно документирање на случајот ќе биде поднесена пријава по член 206 од Кривичниот законик – „непостапување според здравствените прописи за време на епидемија“.

Читај Следно

10,347FansLike
2,319SubscribersSubscribe

Најнови Вести