13.8 C
Skopje
вторник, јануари 17, 2023

ЛЕТАА ТУПАНИЦИ НА СИТЕ СТРАНИ: Хаос на џудо натпревар (ВИДЕО)

Актерите на јуниорскиот турнир во џудо во Каспијск, Дагестан, предизвикаа вистински хаос.

На една од снимките од турнирот, што ја отвори претседателот на Руската федерација за џудо, Кирил Денисов, се гледа како еден од натпреварувачите, во бело кимоно, разменува удари со некој од првиот ред на публиката. Десетина луѓе се вклучија во борбата, а потоа настана хаос.

Руските медиуми пишуваат дека сите натпреварувачи кои учествувале во овој хаос ќе бидат санкционирани и дека нема да им бидат доделени никакви медали, без оглед на тоа какво пласман ќе постигнат.

Читај Следно

spot_img
10,371FansLike
2,319SubscribersSubscribe

Најнови Вести

spot_img