1.8 C
Skopje
недела, ноември 27, 2022

Мажите понекогаш имаат заблуда за тоа што е тоа што жените го сакаат во се*сот, еве зашто тоа е така

По ваквиот „излив“, нејзината репутација како експерт за интимни врски е под знак прашалник …

  • Мажите понекогаш имаат заблуда за тоа што е тоа што жените го сакаат во сексот. Тие честопати мислат дека она што ги возбудува влијае на жените на ист начин. Дали е тоа точно така, објасни секс експертката д-р Емили Морс од Мичиген.

Таа откри на својот Instagram профил кои три пози жените воопшто не ги сакаат.

  • Постојат некои сексуални активности кои звучат многу позабавно отколку што навистина се. Се разбира, во порно филмовите можеби изгледаат добро, но во реалниот живот тоа воопшто не е случај. Добриот секс е оној во кој се чувствувате добро, а не само една што изгледа добро Позите што изгледаат забавно во теорија, а во пракса се всушност ужасни за жените се: секс под туш, поза 69 и обратна каубојка, објасни Морс.

Со цел да ја тестира оваа теорија, таа ги замоли своите следбеници на Instagram да го споделат своето мислење и искуства со неа и да опишат кои пози не ги сакаат …

Така, се појавија неколку корисници на оваа социјална мрежа и рекоа дека сексот на плажа е едно од нивните најлоши искуства, а џакузито не доби ниту „зелено светло“ …

Интересно е тоа што повеќето припаднички на понежниот пол ги бранеа овие три пози и изјавија дека со малку искуство и „логистика“, тие всушност овозможуваат најголемо задоволство.

Многумина ѝ рекле и дека „нема појма“ што сакаат жените, бидејќи сигурно не би ги ставила овие пози на „црната листа“ …

Читај Следно

spot_img
10,371FansLike
2,319SubscribersSubscribe

Најнови Вести

spot_img