11 C
Skopje
петок, април 16, 2021
spot_img

Извршена контрола во угостителски објект во Струмица кој работел по дозволеното време

На 27.02.2021 во 00.10 часот, по претходна пријава, полициски службеници извршиле контрола во угостителски објект на ул.„Младинска“ во Струмица, сопственост на Л.М.(36) од Струмица. При контролата било констатирано дека објектот работи по дозволеното време, односно дека не ги почитува одлуките на Влада и протоколот за отварање и работа на угостителски објекти. Исто така, било утврдено дека во објектот се точел алкохол на малолетни лица.

По целосно документирање на случајот, против сопственикот ќе биде поднесена соодветна пријава. 

Читај Следно

10,348FansLike
2,319SubscribersSubscribe

Најнови Вести