Connect with us

Hi, what are you looking for?

Спорт

ПОРАНЕШЕН ИГРАЧ НА РЕАЛ МАДРИД Е ОБВИНЕТ ЗА ДЕТСКА ПОРНОГРАФИЈА ?!

Поранешниот германски репрезентативец и поранешен играч на Реал, Кристоф Мецелдер (39) е во големи проблеми.

Имено, тој беше обвинет минатата година за поседување и споделување детска порнографија!

Во неговиот мобилен телефон се пронајдени дури 297 порнографски фотографии на деца.

Ниту тоа не беше доволно за него, па тој ги дистрибуираше фотографиите понатаму, преку популарната апликација „WhatsApp“, а приматели беа три жени.

Мецелдер бил пријавен во полиција од неговата поранешна девојка, која и соопштила на полицијата дека и испратил и повеќе од 15 фотографии и видеа со болна содржина.

Мецелдер најпрво ја призна, а потоа ја негираше вината, пренесуваат медиумите во Германија.

Неговото судење е закажано за 29 април.

Кристоф Мецелдер играше за Борусија Дортмунд, Реал Мадрид и Шалке и со години беше стандарден стопер на германската репрезентација. Мецелдер беше светски вицешампион со Германија во 2002 година, одигра 47 натпревари за „панцирите“, а престана да игра професионален фудбал пред седум години.

најчитани вести

Македонија

„Егзибиционизам што нема правна потпора“, вака универзитетскиот професор Борче Давитковски го оценува собирањето потписи против пописот, што деновиве го организира опозициската ВМРО-ДПМНЕ. Поранешниот декан...

Македонија

Интегрален текст од прес-конференцијата на Иницијативата за вонреден конгрес на ВМРО-ДПМНЕ: Добар ден на сите и добредојтовте на промоцијата на слоганот под кој ќе...

Забава

“Балашевиќ не заслужува никаков помен“, напишал Вељко. Додека цела Србија и регионот со емотивни пораки се простува од Ѓорѓе Балашевиќ, Вељко Ражнатовиќ има поразлично...

Македонија

Дека имало незаконско следење на комуникациите во Таргет – Тврдина, имало – и тоа никој не го спори и не може да го спори....